16. 11. 2021 – místní přebor noční

Krátká trať v pásmu 3,5 MHz v našem domovském lese na Vesecku se stratem od 17.00 se stala nočním místním přeborem. V pět už byla totální tma. Radost nám udělala pěkná účast. Poučením je, že ne každý "reflex" znamená označení stojanu kontroly. Dva pohyblivé "reflexy" u sebe nemívají vysílač ale spíše celou kočku či srnku.

Výsledky.

15. až 17. 10. 2021 – MČR na klasických tratích = Pohár přátelství

Dycky Písek!!! bylo heslem také letošního Poháru přátelství pořádaného oddílem AFK. Proběhali jsem část Píseckých hor, ve kterých se ještě nezávodilo, a taktéž jsme se podívali do míst, kde jsme již byli. Opět jsme si užili Velký Mehelník a i tentokrát nebylo třeba vyšplhat až úplně nahoru.

Tratě byly klasické (tedy rozhodně ne krátké) a moc pěkné. Dokonce mnohým z nás bez potíží měřil dvoumetr. Vítězové v jednotlivých kategoriiích vybojovali tituly mistrů republiky. Těšíme se na příští ročník přáteláku a děkujem epořadatelům za skvělé závody!

29. 9. 2021 – Místní přebor U zámku

Pro místní přebor jsme vybrali místo, kde jsme zatím neběhali. Nepřízeň počasí v kombinaci s vydatnou přeháňku způsobily řidší startovní pole. Gratulujeme k dosaženým časům a vůli to nevzdat i přes vydatný déšť.

Výsledky.

25. a 26. 9. 2021 – MČR ve sprintu a ve foxoringu – Tis/Jesenice

V netradičním ročním období pražský oddíl ASP připravil dvoudenní mistrovské klání. Je záslužné, že se to povedlo, ačkoliv bylo nutno vyhovět aktuálním opatřením. V sobotu se běžel foxoring a na neděli byl připraven sprint.

2. místo ve sprintu – kategorie D14 – Karolína Novotná
3. místo ve foxoringu – kategorie M14 – David Zajger

Výsledky.

15. 9. 2021 – Místní přebor Bartošova pec

Na tradinčním místě se startem na Malém Rohozci u křížku na mapě Bartošova pec jsme uspořádali místní přebor. Tentokrát to byla krátká trať v pásmu 3,5 MHz. Počet závodníků byl bohužel ovlivněn aktuálními opatřeními. Jsme rádi, že řady závodníků rozšířili kamarádi z Liberce. Dosažené časy byly moc pěkné a navíc jsme posloužili jako atrakce pro adapatční pobyt školy, která na "Bartošce" tou dobou pobývala. Prý je překvapilo, že závodníci opravdu běhali. Zajímavé.

Výsledky.

28. 8. až 3. 9. 2021 – Mistrovství Evropy (23rd EAC / 18th EYAC)

Bulharské Bansko hostilo 23. mistrovství Evropy dospělých a 18. mistrovství Evropy dětí a mládeže. Ve výpravě reprezentující ČR byli čtyři zástupci našeho oddílu a všichni se umístili na medailových pozicích. Běžely se celkem čtyři závody: klasika v pásmu 3,5 MHz, klasika v pásmu 2 m, sprint a foxoring.

Gratulujeme k vynikajícím výsledkům a hlavně k získaným titulům Mistrů Evropy!

Výtah z individuálních výsledkových listin
1. místo ve sprintu (Mistr Evropy) – kategorie M20 – Jakub Oma
1. místo ve sprintu (Mistryně Evropy) – kategorie W14 (=D14) – Karolína Novotná
1. místo v pásmu 3,5 MHz (Mistryně Evropy) – kategorie W14 (=D14) – Karolína Novotná
1. místo v pásmu 144 MHz (Mistryně Evropy) – kategorie W16 (=D16) – Michaela Novotná
1. místo ve foxorinu (Mistryně Evropy) – kategorie W16 (=D16) – Michaela Novotná
2. místo ve foxoringu – kategorie M20 – Jakub Oma
2. místo v pásmu 144 MHz – kategorie W14 (=D14) – Karolína Novotná
3. místo v pásmu 144 MHz – kategorie W16 (=D16) – Barbora Novotná
3. místo ve foxoringu – kategorie W14 (=D14) – Karolína Novotná

Fotogalerie, Nečikova fotogalerie, web závodu.

12. až 13. 6. 2021 – Bílovické krpály Svratouch (NŽ 3,5 MHz, MČR KT 144 MHz)

Poblíž Svrtaky uspořádal oddíl z Bílovic dva velmi zajímavé závody. Pořadí vyhledávaných kontrol nebylo zcela jednoznačné a vznikal prostor pro různé volby. V sobotu se běžela klasika v osmedesátce, v neděli pak krátká trať ve dvoumetru, která byla zároveň mistrovstvím republiky. Dlužno dodat, že dvoumetr měřil jako dvoumetr, takže ne všichni závodníci našli všechno, co měli najít.