Mistři ČR v ROB 2023

Na závěr sezóny 2023 byl na webu ardf.cz publikován článek o nejúspěšnějších sportovcích, kteří získali nejvíce titulů mistrů ČR v různých disciplínách . Mezi nimi jsou se čtyřmi tituli uvedeni naši Karolína Novotná (D16) a Jáchym Pešek (M14). Gratulujeme!!!

Článek na ardf.cz.

6. až 8. 10. 2023 – Pohár přátelství – NŽ klasika

Slogan "Dycky Písek!" byl opět lákadlem na Pohár přátelství. Letos prý naposledy. Mapy v okolí Písku jsou již oběhány
a pro příště asi bude změna. Ostatně i letos jsme spali v Albrechticích a ne v Písku, ale to je nepodstatný detail v rámci jinak moc pěkně zorganizovaných závodů. Zázemí ZŠ v Albrechticích je fajn.

Připravené tratě byly velmi náročné a dlouhé, což se projevilo na dosažených časech. Někomu náročnost vyhovovala, někomu ne. Mnohé kategorie vymetly všechny nebo skoro všechny rohy map. Zajímavé bylo umístění startu a cíle na 80.
I po doběhu do cíle se vášnivě diskutovalo o ideálním pořadí, které nebylo jednoznačné. Dalším zajímavým detailem bylo umístění kontroly 1/R1 na 80. Podívejte se na mapu ve výsledcích!

22. až 24. 9. 2023 – Mistrovství ČR klasické tratě

Po letech se opět vrátily závody na klasických tratí na Rusavu. Neměnnost kempu nám oživila vzpomínky. Děkujeme pořadatelům za vydařené závody a vstřícný přístup.

1. místo v pásmu 3,5 MHz – kategorie M40 – Andrej Gomzyk
1. místo v pásmu 144 MHz – kategorie M40 – Andrej Gomzyk
2. místo v pásmu 3,5 MHz – kategorie M40 – Tomáš Novotný
3. místo v pásmu 144 MHz – kategorie D16 – Karolína Novotná

Výsledky.

20. 9. 2023 – Okresní přebor ve foxoringu

Na Vesecku na tradičním místě v altánu byl start foxoringu. Nejmladší účastník měl rok narození 2020. Kdo to byl?

Výsledky.

5. až 9. 7. 2023 – 5 dní ROB

Na začátku prázdnin uspořádala mladší část dospěláků oddílů FPA a ASP v okolí Dobříše pětidenní závody v různých disciplínách ROB zařazených do národního žebříčku. Ve středu zahájili sprintem, následovala klasika v pásmu 144 MHz, pátek byl vyhrazen MČR štafet nezapočítávaných do NŽ, předposlední byla klasika v pásmu 3,5 MHz a závěr patřil MČR ve foxoringu.

Vše bylo skvěle připraveno, středeční prudká bouřka nás minula. Pořadatelům patří velký dík.

9. 7. 2023 – Jsme v novinách!

Dnes byla v elektronické podobě Magazínu iDnes zveřejněna zážitková reportáž Petra Vydry z měřeného tréninku
ze dne 19. 4. 2023. V papírové podobě článek vyšel o několik týdnů dříve.

27. až 29. 6. 2023 – WYAC 2023 = Mistrovství světa žáků a dorostu 2023

Na letošním Mistrovství světa dorostu jsme měli dva oddílové zástupce a oba zaznamenali skvělé úspěchy. Běžely se celkem 3 závody – klasika v pásmu 144 MHz, sprint a jako poslední klasika v pásmu 3,5 MHz. Ve všech třech závodech se bojovalo o individuální medaile a v klasikách navíc o medaile týmové. Níže uvedený přehled medailí mluví sám za sebe. Gratulujeme!

Jáchym Pešek (M14) – 1. místo (mistr světa) v pásmu 144 MHz, 1. místo (mistr světa) v pásmu 3,5 MHz, 4. místo ve sprintu + dvě stříbrné týmové medaile za obě klasiky

Karolína Novotná (W16=D16) – 1. místo (mistr světa) v pásmu 3,5 MHz, 2. místo ve sprintu, 3. místo v pásmu 144 MHz + dvě zlaté týmové medaile

Výsledky, web závodu, fotogalerie.

21. 6. 2023 – Turnov liška 2m – okresní přebor městský

Horké a dusné předbouřkové počasí provázelo další ročník Turnov-lišky. Limit jsme prodloužili na 3 hodiny. První tři závodníci našli všechny kontroly, ostatní si užili jen část Turnova. Nejbližší kontrola byla na Hruštici, nejzapeklitější na zkratce mezi Kotlerovým nábřežím a Daliměřicemi.

Výsledky.

2. až 4. 6. 2023 – Mistrovství ČR sprint + krátká trať 2m, NŽ klasika 80m (DCH)

Slunný víkend podpořil pěkné tratě připravené oddílem DCH. V sobotu se běžel sprint a krátká trať v pásmu 144 MHz. Oboje mělo status mistrovství republiky. V neděli pak následovala klasika v pásmu 3,5 MHz započítávaná do národního žebříčku.

Výsledky, fotogalerie.

22. až 23. 4. 2023 – Mistrovství ČR – noční + dlouhá trať (GBM)

Ve skromnější sestavě tří závodníků jsme vyrazili do Bílovic nad Svitavou na MČR v nočním ROB, které se běželo v sobotu večer, a na nedělní MČR na dlouhé trati. Místní oddíl uspořádal velmi pěkné a také náročné závody. Terén byl extrémně kopcovitý s horší průchodností díky hustému podrostu.

Ačkoliv jsme byli pouze tři, pětkrát jsme se postavili "na bednu".